Dažniausiai užduodami klausimai

Kur vykdote skrydžius?

Dažniausiai skraidome Marijampolėje, Kaune, Birštone, Trakuose, Vilniuje bei pajūryje. Tačiau esant poreikiui, galime skristi visoje Lietuvoje ir ne tik. Esant pageidavimui, galime kilti ir iš Jūsų kiemo, tik svarbu, kad tam būtų tinkamos sąlygos.

Kokiu paros metu galima skristi?

Šiltuoju metų laiku galima skristi tik ryte arba vakare. Rytas – tai 1-2 valandos po saulėtekio, vakaras – 1-2 valandos iki saulėlydžio. Dienos metu galima skristi tik šaltuoju metų laiku.

Kada yra skraidymo sezonas?

Skraidymo sezonas paprastai prasideda balandį ir pasibaigia spalio mėnesį, nors jeigu orai leidžia, galima skristi ir kitu metų laiku.

Kur kyla oro balionai?

Oro balionui pakilimo tako nereikia, tad mes galime kilti iš bet kokios pievos, kuri yra apsaugota nuo vėjo.

Kur paprastai leidžiatės?

 Kadangi skrendame ten, kur neša vėjas, yra labai sunku numatyti tikslią nusileidimo vietą, todėl iš anksto nusileidimo vietos nebūname pasirinkę. Paprastai skrydžio metu pilotas pasirenka kur leistis, atsižvelgdamas į konkrečias sąlygas.

Ar nusileidus po skrydžio parvežate į susitikimo vietą?

 Skrendant oro balionu mus seka žemės komanda, kuri pasirūpina keleivių bei įrangos pargabenimu.

Kiek laiko užtruksime?

Paprastai užtrunkame apie 3 valandas, į tai įeina pasiruošimas skrydžiui, instruktažas, baliono pripūtimas, skrydis (apie 1 valanda ore), baliono supakavimas, istorijos apie balionus, vaišinimasis desertu bei taure gėrimo, diplomų įteikimas ir parvežimas į susitikimo vietą.

Ar saugu skristi oro balionu?

Taip, visiškai saugu. Oro balionų skrydžiuose, kaip ir visoje aviacijoje, yra aiškūs ir griežti reikalavimai, užtikrinantys skrydžių saugą – balionas tikrinamas kas 100 skrydžio valandų arba kas metus (žiūrint kuris sueina greičiau). Pilotas privalo reguliariai tikrinti savo kompetenciją bei sveikatą.

Ar keleiviai yra apdrausti?

Taip.

Kam nerekomenduojama skristi oro balionu?

Asmenims, turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, besigydantiems traumas,  nėščiosioms moterims skristi balionu nerekomenduojame, tačiau nedraudžiame. Iškilus abejonei, rekomenduojame pasitarti su gydytoju bei pilotu.

Ar gali skristi vyresni asmenys?

Skrydžiai oro balionu neturi amžiaus limito. Skrendantysis pats turėtų įvertinti savo sveikatos būklę, jeigu reikia – pasitarti su gydytoju.

Nuo kelių metų galima skristi oro balionu?

Visų pirma, akcentuojame, kad geriausiai savo vaiką pažįstate Jūs. Svarbu, kad vaikas gebėtų savarankiškai laikytis nusileidimo metu, jam nepabostų valanda krepšyje. Taip pat, atkreipiame Jūsų dėmesį, kad krepšio krašto aukštis yra 110 cm., tad patogiai jausis vaikai nuo 120 cm. ūgio. Nepilnamečiai vaikai gali skristi tik su lydinčiu suagusiuoju.

Kiek asmenų paprastai skrenda vienu metu oro balione?

 

Skrendančių asmenų skaičius priklauso nuo baliono dydžio ir gali kisti, bet dažniausiai 6-7.

Ar gali skristi daugiau asmenų nei nurodyta dovanų kupone?

Dažniausiai gali, tik registravimosi metu turite informuoti apie norą užsakyti daugiau vietų.

Kaip registruotis skrydžiui?

Rekomenduojame skrydžiui registruotis užpildžius registracijos formą arba paskambinus telefonu +37061634467. Tokiu būdu ne tik užsiregistruosite, bet ir gausite atsakymus į visus kylančius klausimus. Su mumis susisiekti galite ir el. paštu balionautojas@gmail.com arba privačia žinute https://www.facebook.com/Balionautojas

Ar suplanuotas skrydis gali neįvykti?

Taip. Skrydžiai oro balionu yra labai imlūs orų sąlygoms, o orų iš anksto suplanuoti negalime, todėl skrydis gali būti atšauktas ne tik iš vakaro, bet ir paskutinę minutę. Saugumas pirmoje vietoje.

Kaip apsirengti?

Visų pirma – patogiai. Labiausiai tinka medvilniniai drabužiai, kelnės bei viršutinė dalis ilgomis rankovėmis. Avalynė sportinio arba turistinio stiliaus, rekomenduojama su aukštesniu aulu. Netinka aukštakulniai ar šlepetės. Niekados negalime būti tikri ar nusileisime gražioje nupjautoje pievelėje, tad patartina rengtis taip, kad nebūtų baisu išsipurvinti.

Ar skrendant oro balionu būna šalta?

Visų pirma – patogiai. Pageidautina, jog apranga būtų ilgomis rankovėmis ir klešnėmis, taip pat tokia, kad nebijotumėte išsipurvinti, kadangi negarantuojame, jog nusileisime ką tik nupjautoje švarioje pievelėje. Avalynė taip pat patogi, geriausia – turistinio arba sportinio tipo, nelengvai peršlampanti. Pažymėtina, jog pakilus į orą, šalčiau nei ant žemės nebūna.

Kaip aukštai pakylate?

Paprastai pakylame iki 0,5-1,5 km aukščio, priklausomai nuo vietos, orų sąlygų bei skrendančiųjų noro.

Kada geriau skristi oro balionu?

Ryte, vakare, pavasarį, vasarą, rudenį, o kartais net žiemą – labai sunku įvardinti geriausią laiką skristi oro balionu, kiekvienas laikas turi savo privalumų.

Kur yra gražiausia skristi oro balionu?

Lietuvoje yra begalė gražių vietų skrydžiui oro balionu, todėl gražiausią išskirti sunku. Pirmam skrydžiui rekomenduojame rinktis pažįstamas vietas, virš savo miesto.

Ar yra saugos reikalavimų keleiviams skrendant oro balionu?

Oro balione ir aplink jį yra draudžiama rūkyti. Skrendant oro balionu draudžiama turėti aštrių, dūžtančių daiktų. Negalima vartoti alkoholio ar psichotropinių medžiagų bei būti apsvaigus.

Dovanok įspūdžius, o ne daiktus!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top